Kar Çamaşırmakinesi Teknik ServisÇAMAŞIR MAKİNESİ TEKNİK SERVİSİ

İstanbul genelinde tam on yıldır vermiş olduğumuz birinci sınıf kalitedeki doğalgaz sobası teknik servisi ile sizlerle olmaya devam ediyoruz. Kar Teknik bünyesindeki uzman ekibimiz ile bugüne kadar çok sayıda doğalgaz sobasının kurulum, bakım ve kontrol işlemlerini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Haftanın yedi günü verdiğimiz hizmet sayesinde sizlere kolaylık sağlamakta ve zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyoruz. Siz de doğalgaz sobası kullanıcısı iseniz ve teknik bir desteğe ihtiyacınız varsa dilediğiniz zaman servisimizi arayabilir ve bir randevu talep edebilirsiniz. Gelişmiş müşteri temsilciliği sistemimiz sayesinde hiçbir müşterimizi bir iş gününden fazla bekletmeden, çözüm odaklı geri dönüşler yapmaktayız.

Doğal gaz sobaları günümüzde doğalgaz kaloriferlerinden hemen sonra tercih edilen ısıtma sistemlerinin başında gelmektedir. Gerek kurulum gerekse bakım yönünden profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulan bu sistemde kullanıcıların ekstra dikkatli olması gerekmektedir. Bu nedenle doğalgaz sobası kullanmaya başlamadan önce muhakkak cihazın kullanımı hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

Doğalgaz Sobası Kurulumu

Kombiye kıyasla kullanımı daha komplike olan doğal gaz sobalarının kurulumunun doğru bir şekilde yapılması büyük önem arz etmektedir. Yanlış uygulamalar doğrultusunda hayati risk taşıyan olayların gerçekleşmesine sebebiyet verebilen doğalgaz sobalarınızın kurulumu için sizlere hizmet vermekteyiz. Kurulumu doğru bir şekilde gerçekleştirilmeyen sobalarınıza gaz dağıtıcı şirketlerin de gaz temin etmediğini unutmamanız gerekmektedir. Servisimizin teknik ekibi doğal gaz sobanızı mevcut baca çıkışına en yakın ve doğru yere kurmaktadır. Bu noktada kullanıcılar eve daha fazla sıcaklık dağılması için doğalgaz sobalarını baca çıkışına uzak bir yere kurmak isteyebilmektedir. Ancak servis ekibimiz bu noktayı güvenli bulmadığı takdirde size bu isteğinizin tehlike boyutunu açıklamakta ve sizin için güvenli olan doğru yeri tespit etmektedir. Ayrıca doğalgaz sobanızın güvenli bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyulan diğer şeylerin başında, sobanın bulunduğu odanın penceresine menfez takılması gelmektedir. Menfezi bulunmayan bir pencerenin olduğu odada doğalgaz kullanımı büyük bir risktir. Bu sebepten ötürü ekibimiz sizlere menfez takılması hususunda da destek vermektedir. Teknik servisimiz kurulumunu tamamlamış olduğu doğalgaz sobasını bir kez test ederek sizlere teslim etmektedir. Bu test esnasında; doğal gaz bacasının temizliğine, soba borularının doğru bir şekilde takılıp takılmadığına, penceredeki menfezin hava sirkülasyonu sağlayıp sağlamadığına ve sobaya takılan fleksin açılıp açılmadığına dikkat edilmektedir. Bu testin ardından tüm kontroller olumlu sonuçlanır ise doğalgaz sobanızı gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Sobası Bakımı

Kombilerde olduğu gibi doğalgaz sobalarında da belirli bir süre kullanımdan sonra bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Servis ekibimiz, sobanızı güvenle kullanmanız ve sobanızın kullanım ömrünü uzatmanız için birçok bakım faaliyetini yerine getirmektedir. Bu faaliyetler nelerdir diyecek olursanız şöyle sıralayabiliriz: Doğal gaz sobanızın borularının temizliği ve baca çıkışı kontrol edilir. Belirli bir tıkanıklık gözlemlenirse bu problem ekibimizce giderilir. Sobanızın ateşlenmesini sağlayan çakmak sisteminin kontrolü sağlanır. Sobanızın genleşme tankı incelenir. Bunun akabinde sorun yok ise teknik uzmanlarımız sobanızı test eder ve kullanmanız içi hazırlar.