p3

Düzenli olarak kombi bakımı yapılmış bir cihaz,  hiç kombi bakımı yapılmamış cihaza göre elektrik ve doğal gaz tüketimini daha az yapmaktadır.

Kombi fanı doğal gazın yanması sonucu ortaya çıkan dumanı emerek bacadan dışarı atmaya yarar.  Zaman ile bu parçanın kanatları toz ve pisliklerle tıkanır, böyle olunca da fan motoru kanatları çevirmesi için gereken enerjinin fazlasını kullanır. Buda normalden daha fazla elektrik tüketimi olarak faturanıza yansır.

Kombilerin içerisindeki yanma odasında alev alan doğal gaz, borulardan geçen suyu ısıtır. Fakat zaman ile bu bölümde de toz ve pislikler birikir sıcaklığında etkisi ile bu tozlar borulara ek bir kat oluşturacak şekilde yapışır. Buda suyun ısınması için kombinizin daha fazla çalışması demektir.

Tasarruf denilince sadece elektrik ve doğal gaz olarak bakmamak gerek. Bunlara ek olarak  kombi içeriğindeki parçaların düzenli bakım yaptırılması halinde işlevlerini yitirme süreleri de bir hayli artıyor.

Kombi servisleri ortalama olarak bir kombi bakım hizmeti için 50- 60 tl gibi bir ücret talep ediyorlar ve bu hizmeti yılda sadece bir kere alacağınız için en büyük tasarruf yöntemi bizce budur.

Kombinizin sağlıklı çalışması ve en iyi verimi alabilmeniz için lütfen yılda en az bir kez kombi bakımınızı yaptırınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir